Влітку так хочеться бути ближчим до природи, подорожувати й хоч на трішки забути про асфальт і високі бетонні будівлі. Проте не завжди є час вибратися кудись у далекі краї. Тому ми зібрали для вас інформацію про 5 місць з красивими краєвидами неподалік Львова.
1. Сопіт – водоспад в Українських Карпатах (у Сколівських бескидах), неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району Львівської області. Висота водоспаду – 7-8 м. Розташований на безіменному потічку, який впадає в річку Сопіт, або Сопотянка, (права притока Стрию). Потічок стрімко збігає по скелі, яка утворена відслоненням порід нижнього роговикового горизонту менілітової світи Скибової зони складчастих Карпат. Підхід до водоспаду не облаштований і в дощову погоду може становити значні труднощі.
2. Місто-заповідник, яке нагадає вам Італію, розкинулося лише за 30 км від Львова. Це Жовква. Тут і храми з чудовою архітектурою доби ренесансу, і монастирі, брами, замок XVI ст., ратуша… – загалом з десяток місць, які варто відвідати. А куточок Італії шукайте в самому центрі, поміж кольорових будиночків на вул. Вічевій, 16. До того ж у Жовкві народився Богдан Хмельницький. Ще тут діяла одна з найбільших синагог в Європі. Щоправда, німці її спалили, а реставрувати архітектурну пам’ятку ніхто не брався. Шкода, адже сама будівля красива й незвично виглядає серед місцевої архітектури.
3. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудував один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція. Здогадалися? Це Олеський замок. З пагорба цієї кам’яниці відкривається неймовірний краєвид. Будучи тут, не забудьте прогулятися незвичайним садом із сучасними скульптурами. Хоча тут є на що подивитися не лише зовні. Всередині замку збережені експонати, окремі з яких датують XII ст. Це портрети, погруддя, дерев’яні скульптури та оригінальні старовинні меблі.
4. Повертаючись у Львів, завітайте в с.Свірж Перемишлянського району. Там побачите однойменний замок з неймовірною територією. Сад із рідкісними деревами, що мають по кількасот років. До брами Свірзького замку веде міст, а збоку біля кам’яниці – озеро. Особливо гарно зустрічати тут захід і схід сонця.
5. Диво природи чи стоянка неандертальців? Саме таке питання звучить при згадці про грот Прийма, що розташована за 40 км від Львова, поблизу Миколаєва. Грот Прийма – друге поселення неандертальці, яке було знайдено на території України і є пам’яткою археології європейського значення. Він має три рівні, на двох верхніх є маленькі печери, з яких відкривається живописний вид на сусідній каньйон.