На Львівщині уже виявили першого хворого. Як відомо, житель Дрогобицького району звернувся до інфекційної лікарні зі скаргами на самопочуття: біль у попереку та м’язах, висока температура, дрібні крововиливи та зменшення кількості сечі – розповідає “ПравдаТут“
“Спершу провели низку діагностичних досліджень та коли виключили звиклі хвороби, які можуть спричиняти дану симптоматику. Потім сироватка крові була скерована в Київ у вірусологічну лабораторію Центру Громадського здоров’я МОЗ України та одержали результат, що виявлено геморагічну гарячку з нирковим синдромом викликана хантавірусом“, – розповіла у Наталія Іванченко, директорка Львівського обласного лабораторного центру.
Після 2 тижнів лікування пацієнт одужав. У який спосіб він заразився наразі точно невідомо. Однак підхопити його здебільшого можна через контакти із гризунами: мишами та щурами.
За словами директора міського еколого-натуралістичного центру, в більшості випадків людина заражається в контакті з випорожненнями цих тварин, які попадають на продукти, по яких вони бігали.
Окрім цього, гризуни є переносниками великої кількості різних інфекцій та хвороб, а саме сказу, лептоспірозу, тифу чи навіть чуми.
Фахівці наголошують:
- не допускати сильного розмноження мишей та щурів на своєму господарстві;
- регулярно проводити дератизацію (знищення) тварин загальновідомими засобами;
- дотримуватись гігієни (миття рук та овочів, фруктів тощо).
Зазначимо, інфікування хантавірусом від людини до людини трапляється вкрай рідко.