Народний депутат України з фракції «Слуга народу» Богдан Яременко пояснює на прикладі комітету зовнішньої політики, що ніякої узурпації влади насправді немає.
Першим завданням комітету є створення постійних делегацій в міжпарламентських асамблеях – Ради Європи, ОБСЄ і так далі. Всього їх більше десятка.
Делегації формуються за квотним принципом – міжнародні організації визначають загальне число делегатів з кожної країни і від України в тому числі. Далі вже український парламент пропорційно до складу фракцій визначає склад кожної з делегацій в кожній організації.
Природно, що в цьому скликанні парламенту левова частина усіх делегацій має складатися з представників «Слуги народу». При цьому розрахунки квот (які здійснюються секретаріатом комітету, а не найбільшою фракцією) завжди показують цифри з десятими і сотими.
Фракція «Слуги народу» усі ці частки вирішила передати колегам по парламенту. Назагал, це дозволило перерозподілити 7 місць (близько 10% усіх місць, що належать «Слузі народу») в делегаціях на користь інших фракцій і позафракційних.
Але і це не все.
Загальна чисельність, скажімо, делегації в ПА НАТО становить 8 осіб. Квота «Слуги народу» – 5,2. Квоти усіх інших – менше одиниці. «Слуга народу», як я пояснив, відразу (без будь-яких передумов чи торгів) передав іншим фракціям 0,2. Але в такому разі в делегацію увійшли б 5 представників «Слуги народу» і представники ОПЗЖ, «Батьківщини» і ЄС. При цьому поза делегацією опинилась би найменш чисельна фракція – «Голос».
Враховуючи те, що Україна, як демократична держава зацікавлена у формуванні багатопартійної підтримки зовнішньополітичного курсу, а тим більше, коли мова йде про НАТО, «Слуга народу» вирішила передати одне місце в делегації ПА НАТО фракції «Голос».
Те саме зроблено і в делегації в ПА ОБСЄ.
Дуже радий, що прикладу «Слуги народу» послідувала і фракція «Батьківщини», яка в одній з делегацій добровільно передала одне місце на користь найменш чисельної фракції.
Так що узурпатори з нас так собі. А співробітництво в ВРУ нового скликання на зовнішньополітичній ниві почалось у дуже конструктивному ключі.
Квоти розподілені. Тепер фракції вноситимуть пропозиції щодо персонального складу делегацій в міжпарламентських організацій та асамблей.
Плануємо завершити цю роботу на наступному тижні. Таким чином, сподіваємось, що у вересні і жовтні на засіданнях ПАРЄ та ПАОБСЄ Україна буде представлена новими професійними делегаціями, і парламентські вибори не позначаються на ефективності роботи ВРУ у сфері зовнішньої політики.
Це і є на сьогодні найбільш відповідальне моє завдання.