Департамент економічного розвитку ЛМР проаналізував інформацію про роботу 50 ресторанів, які впродовж цього року сплатили 13,8 млн грн податку до міського бюджету розвитку. Однак, більшість закладів не вказують реальної офіційної заробітної платні своїх робітників, аби не сплачувати ПДФО у належному обсязі, що призводить до значних втрат у бюджеті міста. Про це на апаратній нараді доповіла директорка департаменту Ірина Кулинич, передає прес-служба ЛМР.
Зокрема, у 22 закладах мережі !FEST працює 1443 працівники, які «офіційно» отримують в середньому 5040 гривень. У місяць ПДФО з 22 закладів становить 927 тис. гривень.
Натомість у 4 львівських McDonald’s середня офіційна зарплата становить 12 тис. грн. За 11 місяців McDonald’s сплатив майже 7 млн грн ПДФО.
«Якщо проаналізувати 50 ресторанів нашого міста, то вони разом сплатили 1 259 тис грн податку з доходів фізичних осіб в середньому на місяць. З цілої суми цього податку майже мільйон (927 тис. грн) сплачують ресторани групи Фест, а це аж 22 заклади. Невелику частинку, близько 2,9%, сплачують «Королівська пивоварня» та «36 ПО» (близько 36 тис. грн), 5,2% сплачують «Кумпель груп» (близько 66 тис. грн). А також ми виокремили окрему категорію закладів «Інші», куди віднесли решту опрацьованих нами закладів, які сплачують близько 18% (близько 235 тис грн)», — розповіла Ірина Кулинич.
За підрахунками департаменту економічного розвитку, якби офіційна середня заробітна плата у 50 ресторанах Львова була хоч б 10 тис. грн, місто б змогло додатково отримувати понад мільйон гривень щомісяця, а це близько 13 млн грн на рік. Такою сумою можна профінансувати ремонт вул. Збиральної або ж один спортивний стадіон, замінити 10 ліфтів або збудувати ЦНАП у смт Рудно, стверджують посадовці.
«Потрібно викликати усіх власників на індивідуальні розмови. Нехай пояснюють, чому вони 70% зарплати платять кешем. Вони ж патріоти України?! А я вважаю, що патріоти — це ті, які сплачують податки», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як показало дослідження, за січень-вересень, в розрахунку гривень на одного мешканця Львів посідає друге місце в Україні поряд із найбільшими обласними та промисловими центрами. Якщо говорити про надходження ПДФО за 11 місяців 2019 року, то це — 3 млрд 600 млн грн, водночас на 2020 рік цей показник заплановано на рівні 4,6 млрд грн.
Зазначимо, що частка ПДФО у загальному фонді бюджету міста становить 59%, тобто це основоположний податок міської казни.