fbpx
- Advertisment -

Не кажеш «Росія-окупант» – отже, не матимеш громадянства

Український політик, львів’янин Ігор Васюник розповідає про ефективний досвід боротьби Естонії з «руським миром» та російськими скрєпами. Туди він їздив вивчати досвід роботи міського громадського транспорту, а в результаті дослідив історичні паралелі між нашими країнами.

Естонія як і Україна мають схожу складну історію перебування у складі Російської імперії. Приблизно в один час у 1917 р. розпочали відродження своєї державності, а після більшовицького перевороту та їхнього наступу на національні рухи проголосили свою незалежність. Українська Народна Республіка 22 січня 1918 р., а естонці 24 лютого 1918 р.

Однак, нам вдалось проголосити незалежність, але не вдалось її утвердити в 1918-1921 рр. Естонцям вдалось це зробити і їхня незалежність протривала до літа 1940 р., до часу радянської окупації на початку Другої світової війни. Цих 22 роки міжвоєнної незалежності відіграють важливу роль для Естонії. В кінці 1980-х років українці і естонці почнуть втікати з тоталітарної радянської держави. У серпні 1991 р. ми проголосимо свою незалежність, а естонці – відновлять.

Зараз Україна та Естонія – дві незалежні держави з потужними національними рухами. Дві держави, які досі знаходяться під сильним російським тиском. Дві держави, які по-різному засвоїли складні історичні уроки для подолання тоталітарної спадщини.

Україну, на жаль, під впливом сильної проросійської агентури в політиці втягнули у не свою гру – «МЫ ЖЕ БРАТЬЯ». Як наслідок – окупація і вторгнення російських військ на територію вже незалежної України, анексія Росією українського Криму.

Натомість вся Естонія і кожен естонець завжди сприймали Росію як окупантів і добре вивчили інструменти впливу Росії (а саме – питання мови та маніпуляції історичними фактами).

Естонія одразу обрала європейський курс розвитку і зараз є членом ЄС та НАТО. В Естонії немає «50 відтінків сірого», а є чорне або біле щодо історичних і мовних питань, які прямо стосуються захисту національних інтересів Естонії. Мені вистачило трьох днів перебування в Естонії, щоб відчути це настільки чітко.

В Естонії (як і в Україні) проживає дуже багато етнічних росіян. Вони користуються в побуті лише російською мовою, погано або взагалі не знають естонську. Я просто пройшовся різдвяним ярмарком в історичному центрі Таллінна, таке враження, що в Москву приїхав – стільки росіян.

Але! Багато росіян, які народились в Естонії і все життя там живуть – не є громадянами Естонії та мають лише російські паспорти.

Причина в тому, щоб отримати громадянство Естонії ти повинен:

  • Знати державну естонську мову! І не на побутовому рівні, а скласти іспит.
  • Скласти екзамен на знання Конституції Естонії та історії Естонії.

Не мільйони й політичні впливи допомагають отримати громадянство Естонії, а знання державної мови, Конституції та історії цієї держави.

І ось тут починається «непреодолимая» проблема для власників російськомовної щелепи і носіїв «русских скреп». Більшість росіян, які народились в Естонії, навіть не намагались вчити мову держави (естонську), у якій живуть.

«А зачем нам. Здесь и так все понимают русский», – говорить подружжя, відповідаючи на моє питання чому вони все життя живуть в Естонії і не мають громадянства цієї держави. Його батьки переїхали в Естонію під час олімпіади ‘80 і він пішов там в перший клас, вона – взагалі народилась в Естонії. Їхні діти народились в Естонії. І вони НЕ збираються вчити естонську.

Остаточно мене добили тим, що виявляється складати іспит з історії для отримання громадянства цим росіянам «не позволяют принципы». І знаєте які?! Виявляється естонці чітко вимагають під час іспиту з історії сказати, що Росія ОКУПУВАЛА (не визволила!) Естонію. А носіям «русского мира» заважають це сказати їхні «принципы»!

Це злам на генетичному рівні, не інакше! Москаль – він і в Африці москаль.

В Естонії є лише одна державна мова – естонська. Всі інші, в тому числі мови національних менших – це іноземні мови. Самі естонці дуже добре знають російську (щоб знати мову ворогів?), але на побутовому рівні і на роботі користуються естонською. Ви не зустрінете естонця, який говорить щоденно в побуті російською мовою. І тим більше ви ніколи не зустрінете такого поняття як «російськомовний патріот Естонії» як виправдання небажанню знати/ користуватись державною естонською мовою.

Ось так, дорогі друзі, естонці разом з обов’язковою вимогою знання державної мови і визначенням «Росія-окупант» одним махом відсікають носіїв «русскаго мира». Відсікають від займання будь-яких управлінських посад як на державному, так і на місцевому рівнях. Саме тому росіяни, будучи найчисельнішою нацменшиною в Естонії, мають менше можливостей для кар’єрного росту. Бо не бажають знати естонську і скласти іспит з історії країни, в якій вони живуть.

Вам це нічого не нагадує? Ніяких паралелей з Україною?

Росія під виглядом захисту російськомовного населення ввела війська в Україну. А ми, українці, лишень весною цього року в парламенті ухвалили закон про державну українську мову. Досі в парламенті «російськомовні щелепи» не можуть нормально говорити державною мовою і просувають інтереси Росії-окупанта. Та що там…ще пару років тому Львів проводив акцію «ЛьвОв гАвАрит по рускі». А сьогодні розбираємось за що ж насправді звільнили вчительку української мови в приватній львівській школі: за скаргою російськомовних батьків чи за поламану годівничку?

Українці, нам теж раз і назавжди треба зрозуміти, що толерантність може бути і на межі з втратою незалежності…Можливо час впровадити на отримання українського громадянства (а ще краще провести підтвердження українського громадянства) іспит із запитаннями: «чий Крим?», «хто здійснив військове вторгнення в Україну в 2014 році?», «хто окупував Луганську і Донецьку області України?», «яка війна ведеться на території України з 2014 року?»

Коментарі

Останні новини

Місцевим радам дозволили проводити засідання онлайн

«Голос України» опублікував Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у...

В Україні хворими на коронавірус є 57 дітей

Коронавірусну інфекцію в Україні підтвердили у 57 дітей та 747 дорослих, найчастіше хворіють люди віком від 30 до 60...

Через два тижні ЛОДА має підготувати план поділу Львівщини на райони

Мінрегіонбуд провів обговорення варіантів поділу Львівської області на райони, в рамках реформи децентралізації. Замість нинішніх 20 районів, область поділять...

У Львові відремонтують 1 км вул. Личаківської за 160 млн гривень

Частину вулиці Личаківської у Львові відремонтують за 160,3 млн грн. Результати відповідного тендеру опублікували на платформі Prozorro, передає zaxid.net. Йдеться...

200 тисяч людей одужали від коронавірусу у світі

Станом на 14.30 2 квітня у всьому світі зареєстровано майже 952 тисяч випадків зараження коронавірусів, понад 200 тисяч людей...

З 12 хворих на коронавірус на Львівщині – 5 у важкому стані

У Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні на госпіталізації перебуває 38 осіб, 5 з них у тяжкому стані, одну людину...

Львів проситиме НБУ про пониження ставки користування платіжними терміналами

Вчора на засіданні комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення звернутись до Національного банку України щодо пониження ставки користування...

Медпрацівникам втричі збільшать ставку

За березень медичні працівники України, зайняті лікуванням пацієнтів з лабораторно підтвердженими випадками Covid-19, отримають доплату в розмірі трьох посадових...

Конкурс від Уряду: 4 млн грн за проект, який допоможе подолати коронавірус

Міністерство цифрової трансформації запускає національний конкурс IT-проєктів та ідей для полегшення життя людей і бізнесу під час пандемії коронавірусу...

У Львові 12 хворих на коронавірус

За оперативними даними міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції COVID-2019 у Львові, станом...
- Advertisement -

Погода у Львові

Lviv
чисте небо
1.1 ° C
1.7 °
1 °
47 %
2kmh
0 %
Пт
11 °
Сб
8 °
Нд
9 °
Пн
12 °
Вт
6 °
- Advertisement -