fbpx
Акценти Журналісти віднайшли приховані статки Козицького: будинок на Задорожньому, маєток...

Журналісти віднайшли приховані статки Козицького: будинок на Задорожньому, маєток у Львові та офшори

-

Журналісти віднайшли приховані статки Козицького: будинок на Задорожньому, маєток у Львові та офшори

Акценти Журналісти віднайшли приховані статки Козицького: будинок на Задорожньому, маєток у Львові та...

Офшорні та польська компанії, будинок на березі озера і татова машина – це те, чого немає у декларації Максима Козицького. Але саме це найбільше показує стиль життя родини нового керівника Львівщини. Про це йдеться в розслідування Мар’яни Сич для Bihus.Info

«Зараз буде румтур. Тут такі двері, тут прихожа, тут ще в нас ремонт, канєшно. Тут буде кухня, тут буде зал і щоб робити шашлики. Тут такий вид красивий», – це відео з соцмережі дев’ятирічної Софії, доньки нового очільника Львівщини.

Став Максим Козицький першою особою області п’ять місяців тому. І одразу включився в роботу: проводить наради, об’їжджає  райони, дає пресконференції, подає в Кабмін перспективний план розвитку Львівщини, яким не задоволена низка мешканців області, записує відео-звернення нардепу Бужанському про новини на сайті обласної адміністрації. Коротше, працює. Тепер ще й став керівником обласного осередку «Слуги народу».

Як тільки Максим Козицький подав «свіженьку» декларацію, журналісти одразу почали її вивчати. Вивчати там є що. Козицький у минулому бізнесмен, управляв майже двома десятками компаній, що спеціалізуються на “зеленій” енергетиці. Разом з дружиною минулоріч Козицький заробив понад півтора мільйона. А ще в декларації – тисячі євро, доларів та гривень на рахунках у банку і готівкою.

Але. За доброю українською традицією в електронній декларації журналісти знайшли не все. В нагоді стали соцмережі. Донька Козицького користується ними дуже активно, показуючи якраз те, чого в декларації чиновника журналісти знайшли.

В декларації керівника області – одні квартири. Але донька знімає біля будинку. Журналісти взялися його шукати. І знайшли. Наші зачіпки з відео  – місток, квадратне помешкання неподалік, розташування між двома жовтими будинками, один з коричневим дахом, інший – з червоним.

Ось – той самий білий двоповерховий маєток з соцмережі доньки. Ось –  господарська будівля і вихід на озеро Задорожнє. Це – одна з небагатьох водойм неподалік Львова, придатна до купання. Але навколо Задорожнього вже давно почали зводити житло і обмежувати місцевим доступ до озера. Так, п’ять років тому активісти валили кам’яну огорожу біля будинку, який називають маєтком соратника Віктора Медведчука і нардепа від  «ОПЗЖ» Тараса Козака. Хоча офіційно ділянка записана на чоловіка,який здавна працює у родинному бізнесі Козаків. Схоже, ряди елітних сусідів поповнив і нинішній керівник Львівщини.

Будівництво – не нове. Недобуд можна помітити на відео наших колег трирічної давнини. Чому власник землі на березі озера досі залишався загадкою? Бо в електронному варіанті кадастрової карти ця ділянка не розмічена. Але ж в соцмережі доньки ви бачили цей маєток. І Козицький-бізнесмен міг би собі його дозволити. Та в декларації Козицького-чиновника про нього – ні слова.

Чому? Ми вирішили запитати у самого очільника Львівщини. Щоправда, застали його під час прогулянки з батьком, який…і взявся відповідати:

– Хотіли поцікавитись.

 – Ні, дякую. 

– Чому у Вашій декларації немає будинку біля Задорожнього? 

– Вибачте.

 – Це Ваш будинок? 

– В мене немає будинку. 

– Ваша донька називає це Вашим будинком. 

– Серйозно, цікаво. 

– То це не Ваш будинок? 

– Це мій (ред. – відповідає тато Козицького). 

– Тобто, Ви не вкладали у нього жодних грошей? 

– Ні, я його не маю».

Апартаменти, які Максим Козицький все ж вказав в своїй декларації, він нібито орендує. «Чого ви причепилися до людини, он який скромний – живе в орендованому» – скажете ви. Ну, не все так райдужно. Козицький орендує їх … у мами. З допомогою все тієї ж соцмережі доньки, ми маємо шанс роздивитися їх краще: 

В декларації це позначено, як «квартира»… Але в реальності – це ціле родинне гніздечко з садом, в якому теж полюбляє відпочивати донька керівника області. Цей факт Максим Козицький не заперечує: «Справді, ми живемо всі в одному будинку. Це будинок, в якому окремі квартири і кожна з цих квартир належить комусь з нашої сім’ї».

До цього родинного гнізда Козицький приїжджає на «Audi Q7». В чому проблема? Просто ніякої «Ауді» в декларації не має. Вгадайте що? Машина, як і будинок біля озера – татова. Придбав її Зіновій Козицький  за двадцять днів після призначення сина на посаду. Придбав і одразу дав сину. Мабуть, на тест-драйв.

Але давайте повернемося до бізнесу. У Козицьких бізнесова вся родина. Спеціалізація компаній найрізноманітніша: сонячні, вітрові електростанції, розвідувальне буріння, видобування природного газу, розведення свійської птиці, вирощування зернових культур, постачання води, прокат велосипедів. А ще комп’ютерні послуги для Нацагентства із запобігання корупції, Військової та майже всім обласним прокуратурам, офісу Генерального прокурора. Загалом – півсотні компаній. Спойлер – це лише в Україні.

«Я рівновіддалений від різних політичних впливів, груп. Що мій бізнес не залежить, ну не маємо ми зав’язків жодних», – заявляв Козицький під час одного з  інтерв’ю.

І в це віриться дуже складно. Бо у родинної бізнес-імперії – велике коло друзів. У різні роки компаньйонами були депутат Старосамбірської райради від «Громадянської позиції» Ігор Кінаш, нардеп від фракції «За майбутнє» Іван Чайківський, депутат київради та забудовник Костянтин Богатов, багаторічний політик і бізнесмен Сергій Тігіпко, дружина нинішнього Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та мільярдер з Чехії, який має нафто-газові зв’язки з російським бізнесом, Карел Комарек. Ні, ми ні на що не натякаємо. Просто констатуємо факт.

В декларації Максима Козицького десятки компаній. Ставши чиновником, управління ними він передав батькові. Хоча контактний номер у деяких фірмах досі його. Козицький каже, впливу на бізнес не має. І все було б добре. Мабуть, ми навіть зупинилися б у пошуках. Але все ж вирішили придивитися до цих компаній. І не пожалкували. Бо вони вивели нас на іноземний бізнес, який теж приводить до Максима Козицького. А ще до поляків, кіпріотів і навіть віргінців.

Середмістя Варшави. В одному з житлових будинків зареєстроване товариство «Lagom Int». Компанія, яка досліджує громадську думку та надає послуги таємних покупців. А в центрі Львова прописалося товариство, засновником якого є та ж польська фірма.

В обох компаніях фігурує львів’янин Тарас Копоть. Він для Козицького – не чужа людина. У 2016-тому чоловіки разом відвідали Швецію. Наступного року Нідерланди.

А це допис Копота в соцмережі у 2018-тому: «Заслужений бути запрошеним на церемонію відкриття Енергопарку Яворів від Максим Козицький, мого друга та головного партнера в Lagom Int».

Але в декларації про польську фірму – жодного слова. Прізвище Козицького не згадується і в документах компанії. Може товариш помилився? Ми запитали у самого Козицького. Навіть двічі – для певності. Перший раз почули таке:  

– Lagom Int»… Так, це бувша моя компанія, напевно. 

– У Варшаві та яка займається дослідженням громадської думки? 

 – У Варшаві.

Другий раз отримали ще трішки інформації:

– Ви казали, що «Lagom Int» Ваша компанія колишня.

 – Так, це зараз вона була переоформлена, напевно, на одну з наших компаній або на мого батька».

Бінго. Козицький двічі зізнався про прямий зв’язок з польською фірмою. Щоправда, є проблема. Компанію офіційно не перереєстровували..

І зараз приготуйтеся, бо буде складно. Складно, але цікаво. Тож, польською компанією володіє шведська та кіпрська фірми. Ця ж кіпрська контора  – власниця кількох українських фірм, де директором був Максим Козицький.

Взагалі з Кіпром у Козицького зв’язків чимало. Різні острівні компанії є засновниками загалом в одразу шести фірмах, якими керував Козицький. Цікаво, що всі «кіпріоти» осіли в одному й тому ж офісі в Нікосії. Ними традиційно управляють номінальні керівники. Щоправда, одну з них ми знайшли навіть в переліку друзів у «Фейсбуці» Козицького.

Розмова з Максимом Козицьким про кіпрські фірми виходить недовгою:

– Є кіпрські компанії. 

– Залежно, де вони ведуть діяльність. Абсолютно багато дуже спільних компаній, спільних підприємств, і вони там, де вели діяльність, там, де партнери хотіли реєструвати, ми йшли на зустріч і реєстрували. Дякую (ред. – пішов)».

Всіма вищезазначеними кіпрсько-Козицькими компаніями володіє…ще одна офшорка. «ZMS ENERGEE LIMITED» з Британських Віргінських островів. Минулоріч родинні фірми Козицьких створили однойменну компанію в Україні, що вже наштовхує на думку про зв’язок. А тепер увага. Імена тата Козицького, Козицького і брата Козицького – Зіновій, Максим, Степан. ЗМС. Звісно-звісно, це може бути лише збіг. Дуже дивний збіг.

Для чого ж все так ускладнювати з бізнесом? Все стає простіше, коли дізнаєшся, що на Британських Віргінських островах нульовий податок. Тож мати «материнську» компанію тут дуже вигідно і саме віргінці «вливають» мільйони євро, в якості нібито кредитів в афілійовані компанії вже кіпрські, а ті – в українські.

Ось, наприклад, вітроелектростанція в Старому Самборі. Це – один з об’єктів компаній з орбіти Козицьких. На її зведення було отримано 7,5 мільйонів євро кредиту від кіпріотів «Deravest Limited». Та, в свою чергу, гроші отримала від компанії з віргінів – вже згаданої «ZMS ENERGEE» і благодійника, якого в документах не називають, – теж в якості позички.

В чому зиск? Ми поговорили з експерткою Антоніною Волкотруб, яка пояснила: «Українська компанія через певний період часу має повертати цей кредит і сплачувати з нього відсотки за користування цим кредитом. Що це дає українській компанії, вона відсотки по кредиту виносить на витрати і таким чином зменшує податок на прибуток. Якщо повернення кредиту відбувається у валюті, то це, скажемо так, легальний спосіб виведення грошей з України на Кіпр. Чому Кіпр бере ці кредити в БВІ. Там ставка податку близько 12,5 %. Її теж не завжди хочеться платити. Тому ці кошти, які повернулися з України будуть перераховані на БВІ, де ставка податку є нульовою. Таким чином Кіпр використовується лише, як транзит для цих коштів і кредитів». 

Такі схеми із перекидання грошей використовували у всіх кіпрських та українських фірмах. За нашими підрахунками влили понад 25 мільйонів євро. Так, це класична схема податкової оптимізації, вона – не заборонена. Тому й улюблена для багатьох політиків та бізнесменів. Наприклад, її використовувала компанія колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Також Волкотруб звертає увагу ще на один момент: «Усе нерухоме майно, яке є на балансі компанії, це майно списується шматочками. На нього нараховується амортизація. Відповідно, якщо це лакшері авто, то і вартість таких автівок значно вища. Відповідно, розмір амортизаційних зносів теж є вищим. Вони також виносяться на витрати і можуть зменшувати податок на прибуток. Іноді такі авто закуповуються для менеджменту, але якщо ця компанія не є великою, то цими автівками може користуватися власник»

І так – цього ви не побачите ні в офіційній біографії, ні в  декларації. А наше запитання про такий кругообіг грошей, викликало дивну реакцію у членів родини – вони втекли.

Коментарі

Останні новини

У Львові поліцейські розшукали Оксану Бекеш, яка зникла 15 січня

Жінка жива і неушкоджена, протиправних дій щодо неї скоєно не було.  Поліцейські Львівщини дякують усім, хто долучився до розшуків...

Львівський футбольний клуб «Рух» запустив власний телеканал

Львівський футбольний клуб «Рух» створив власний телеканал. Наразі канал працює у тестовому режимі – в ефір виходить те, що...

У грудні заступниця міського голови Слічна отримала 170 тисяч гривень зарплати

У грудні Галині Слічній нарахували 172 тис грн зарплати, де більше 100 тис грн становили різні премії - пише...

16 борців Львівщини позмагаються на чемпіонаті України

У Харкові сьогодні, 19 січня, стартує чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків. Спортсмени, які покажуть на змаганнях високі...

У Львові на площі Ринок освятили воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці,...

У Львові понад 90% ліфтів відпрацювали свої терміни

Нагадаємо, ще в 2017 році Львівська міська рада прийняла Програму технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у...

У стаціонарах Львівщини лікують 1233 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 122 осіб. Госпіталізували 44 особи, скерували на самоізоляцію – 204 людей...

Посіпаки мародера Садового, частина 2. «Стратегія крадівництва» Юлії Хомчин

Узурпація всіх гілок влади. Абсолютна замкненість владного кола із перетворенням його у клан. А ще — використання і того,...

Сьогодні в усіх православних християн “Голодна кутя”

Сьогодні, 18 січня у всіх православних вірян другий Святий вечір. В цей день традиція дотримуватись суворго посту, а на...

Львівська «Галичанка» потрапляє у чвертьфінал Єврокубку з гандболу

Учора, 17 січня, відбулась повторна гра 1/8 фіналу Єврокубку з гандболу. Львівська «Галичанка» на паркеті палацу спорту «Галичина» зустрілась...

У Львові працює 2 пункти обігріву

У Львові запрацювали два пункти обігріву для бездомних людей. Вони діятимуть за умови зниження температури повітря до мінус 10...

Стало відомо, що буде з туристом, який заблукав у горах

15 січня 25-річного Степана знайшли на висоті 1500 м на румунській території знесиленим та з переохолодженням - повідомляє ПравдаТут Львів’янина...

У Львові третій день тривають пошуки жінки

У Львові розшукують безвісти зниклу молоду дівчину, яка вийшла з дому та не повернулась. Про це на своїй сторінці...

Садовий поставив «юрти» і заробляє на коронавірусі: львів’яни про різдвяний ярмарок під час локдауну (відео)

Уже тиждень в нашій країні діє посилений карантин, однак вулиці Львова переповнені туристами, а закривати різдвяні ярмарки ніхто навіть...

“Автобуси перетворилися в морозилки на колесах, пасажири синіють від холоду” – невдоволені пасажири львівських автобусів

Стало відомо про інцидент з транспортом, який стався у Львові. Люди почали скаржитися на відсутність опалення.-  повідомляється, що на...

Погода у Львові

Lviv
легкий сніг
-4.2 ° C
-4 °
-4.4 °
86 %
1kmh
0 %
Ср
2 °
Чт
4 °
Пт
6 °
Сб
7 °
Нд
4 °
- Advertisement -