Історія Олександра Ганущина про його земельну аферу отримала продовження. Як Львівська обласна рада незаконно привласнювала території? Хто стоїть за розкраданням державних бюджетних коштів через Асоціацію органів місцевого самоврядування? Та які ще історії приховує головування Олександра Ганущина у Львівській області.
Про це йдеться у сюжеті «50 відтінків Олександра Ганущина. Історія про афери ексголови Львівської обласної ради» програми ZМОВИ.
Одразу 47 га поблизу Львова свого часу опинилися у приватних руках із порушенням Закону. Частина ділянок входить до складу особливо цінних земель, через що їх продаж мала погодити Верховна Рада України, але це питання у парламенті не піднімали. Наділи реалізували за заниженою вартістю. Бюджет недоотримав 11 мільйонів гривень.
Власником земель стало приватне підприємство «Віта плюс», яке тепер належить канадській компанії «Міст глобал корпорейшн». Тоді частка фірми була записана на «Росан-Інвест». Бенефеціаром обидвох компаній є Ростислав Кісіль у якого Олександр Ганущин працював начальником служби безпеки.
Про це читайте Афера екс-голови Львівської облради: 47 гектарів Ганущина та політичні бали для братів Дубневичів (ВІДЕО).
Після публікації матеріалу Ростаслав Кісіль вислав лист із запереченням його причетності до кримінальних кіл, згаданих в публікації.
У листі були посилання на рішення Сихівського районного суду за 2020 рік прийняті на користь бізнесмена, мовляв це його докази до непричетності до кримінальних кіл.
Так, з огляду на наведені дані від нього можна спростувати його причетність, але не це є головною тезою матеріалу. Набагато важливішим є факт, що земля його фірми була придбана з явними порушеннями Закону України. Також, важливим є те, що близькі Олександра Ганущина мали до цієї компанії стосунок – спростувати неможливо.
Співзасновником ПП «Віта плюс» тоді була Надія Томинець – теща ексголови Львівської облради.
-Не розумію про що мова
– Співзасновницею цієї компанії була ваша теща.
– Це напевно її справа. В цьому є щось погане, що теща має якісь справи?, – відсторонився від коментаря Олександр Ганущин (на відео).
За коментарем до самої Надії Томинець вирушили журналісти у село Борині, але вдома тещу Ганущина не застали. Також однією з точок, де могла перебувати Надія Томинець була Турка. Далекі родичі повідомили, що вона з чоловіком Нестором Томинець мешкає в Борині, мотивуючи це тим, що пан Нестор вже повернувся закордону, де перебував на заробітках.
Про 3 квартири в новобудові на Шевченка у Львові родичі тестя Ганущина вперше дізналися від журналістів. Родичі сумніваються, що нерухомість дійсно належить Нестору Томинцю (тестю Олександра Ганущина).
Сам ексочільник облради переконує, що тесть власник:
Мій тесть біля 10 років був на заробітках. Як і будь-яка людина, яка є на заробітках, він має можливість за рік-два-три заробити на квартиру. Що тут такого?
А те, що мова йде не про одну, а одразу про три квартири у престижному житловому комплексі. Можливо тому кількість років, проведених Нестором Томинцем на заробітках, у словах Олександра Ганущина різко виросла з майже 10 до 15 років.
«Мій тесть 15 років працював закордоном. За 15 років будь-яка людина може купити квартиру у Львові», – зазначив Олександр Ганущин.
Політик взявся за перевод земель від місцевих громад у власність облради
Схема, за якою працював Олександр Ганущин – взяти на баланс усі ділянки, де розташована нерухомість органів місцевого самоврядування. Для чого? – питання риторичне.
У такому випадку процес відчуження об’єкту стає в рази простішим. За час роботи Ганущина облрада встигла привласники кілька великих ділянок у центрі Львова та прилеглих районах. Зокрема землі під спорудою Львівського історичного музею, а також на вулиці Підвальній, Тиктора, Короленка і навіть ділянку під самою облрадою. Ба більше, з цією метою провели інвентаризацію усіх комунальних об’єктів міста та області. Певно, аби точно знати на які землі претендувати.
«Цим рішенням ми даємо хід закріпленню права обласної комунальної власності за нашими закладами та об’єктами комунальної власності», – заявив тоді ще голова обласної ради Олександр Ганущин.
Юристи дивуються таким методам, адже таким чином вони відбирають землі у місцевих громад.
«Там де земля є в межах населеного пункту розпорядником однозначно є територіальна громада. Для цього укладаються окремі документи і щоб отримати в користування землю, необов’язково, за нормальних умов, претендувати на право власності», – розповідає юрист Юрій Танасійчук.
Натомість обласна рада Ганущина зайнялась банальним рейдерством. Яскравим прикладом цього є історія із земельною ділянкою у Самборі, де установа володіє базою спеціального медичного постачання. Обласні депутати просто проголосували за переведення території закладу на свій баланс.
«Право набуття\припинення права власності на земельну ділянку, як і користування земельною ділянкою чітко визначено земельним кодексом України», – підкреслює Юрій Танасійчук.
Самбірська міська рада звернулась до суду і відстояла своє право на землю, але такі випадки, на жаль, поодинокі.
«Оскільки земля, щодо якої була судова суперечка, розташована в межах міста Самбір, відповідно – це є майно територіальної громади Самбора, яким може розпоряджатися Самбірська міська рада. Фактично вийшло таке собі, майже рейдерське захоплення права власності зі сторони керівництва Львівської обласної ради», – зауважив Танасійчук.
Детальне розслідування дивіться у сюжеті від НТА: