Відновлення та відбудова Музею Романа Шухевича на Білогорщі стартували. Працівники ЛКП «Рембуд» вже розчищають територію, завозять обладнання та готують майданчик для будівництва. Цінні історичні речі збережуть для майбутньої експозиції.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
На цьому етапі заплановано прокладання інженерних мереж, освоєння будівельного майданчика, розчищення і планування ділянки, влаштування під’їзних шляхів та інші роботи відповідно до проєкту – тобто підготовка майданчика для подальших відновлювально-будівельних робіт. Підготовчі роботи на території музею зараз проводить ЛКП «Рембуд», а вже на визначення генерального підрядника з відновлення та будівництва буде оголошено публічний тендер.
«Зараз є багато елементів та деталей, які можна використовувати у відбудові музею, у створенні експозиції тощо. Всі історично цінні речі ми збережемо, законсервуємо. Зараз працівники розчищають територію, вивозять сміття. До прикладу, є багато кусків бляхи, яку понищив і повикручував шахед, є дерев’яні елементи, двері, які цінні та цікаві з точки зору історичної пам’яті. Тому працівники відвезуть їх на зберігання. На місці будуть працювати наші архітектори, які консультуватимуть працівників комунального підприємства щодо того, які предмети та речі необхідно залишити», – коментує керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Нагадаємо, цього тижня КП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» та ГО «Новий музей» підписали меморандум про співпрацю щодо відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі.
Проєкт відновлення Музею Шухевича команда на чолі з Андрієм Лесюком, яка стала переможцем архітектурного конкурсу, опрацювала вже на понад 80%. Архітектори доповнили проєкт, враховуючи побажання робочої групи, куди входять донька Шухевича Марія Трильовська, історики, музейники та архітектори. Окрім відновлення самої будівлі музею, команда працює і над благоустроєм прилеглої території.
«Ми максимально врахували пропозиції та думки експертного середовища та учасників робочої групи. Проєкт став ще цікавішим та кращим. Під час досліджень та початку проєктування архітектори знайшли, наприклад, огорожу балкону, котра вціліла, її можна відреставрувати і балкон повернеться на своє місце. Є цегла, яка збереглась, фрагменти стін, які будуть на своєму місці. Частково збережена столярка. Є фортепіано, яке потребує розумної реставрації. Також з важливого – це сходи. Ці сходи були дуже пошкоджені, ними ходити вже не можна, але певні елементи можна поставити на тому ж місці, де вони були. Окремо – класи з укриттям, а зверху буде криївка, там, де вона й була колись. Розкладний підйомник облаштують для доступу людей з інвалідністю. Загалом тепер цей простір буде доступним, без сходинок, вхід у музей буде безбар’єрним», — розповів архітектор Андрій Лесюк.
Коли проєкт завершать повністю, його подадуть на експертизу. Після висновку експертів місто зможе почати процедуру з відбору генерального підрядника. Для відбудови музею Шухевича громадська організація «Новий музей» оголосить загальний збір коштів.
Нагадаємо, в ніч на 1 січня музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича зруйнував російський обстріл. Наприкінці лютого у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення музею. 30 червня презентували переможний ескіз проєкту відновлення зруйнованого музею.