В департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулася нарада щодо запобігання пожеж в екосистемах. Участь у нараді взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Державної екологічної інспекції у Львівській області та Головного управління ДСНС України у Львівській області.
Повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Під час наради обговорили основні причини виникнення пожеж в екосистемах на відкритих територіях, заходи запобігання таким пожежам, а також негативні наслідки для довкілля від спалювання сухостою, зокрема:
- кількість пожеж у природних екосистемах у 2025 році збільшилася втричі (3150 проти 1057 пожеж за аналогічний період 2024 року);
- внаслідок пожеж, які виникли в природному середовищі, знищені 54 будівлі та споруди;
- внаслідок пожеж в природних екосистемах загинули 5 осіб та травмовані 7 осіб;
- з початку року підрозділами ГУ ДСНС України у Львівській області здійснили 823 рейди, під час проведення яких притягнули до адміністративної відповідальності 209 осіб.
Під час зустрічі обговорили необхідність додаткового створення мобільних рейдових груп з метою просвітницької роботи та виділення паливно-мастильних матеріалів, які необхідна для їхньої роботи; та потреби ДЕІ у Львівської області у додаткових транспортних засобах, оскільки, з початку війни частина транспортних засобів інспекції була вилучена на потреби військових.
«Зростання кількості пожеж в екосистемах – тривожний сигнал, серйозна екологічна проблема. На жаль, в нашому регіоні спостерігаємо зростання кількості загорянь через людську недбалість, а інша частина України потерпає від вогню внаслідок воєнних дій. В умовах війни кожен гектар знищеної природи – це втрата, яку неможливо швидко відновити. Закликаю усіх не спалювати суху рослинність і дбати про безпеку довкілля», – зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Володимир Корда.
Нагадаємо, що за спалювання сухої рослинності чи її залишків передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101».