У Львівській ОВА відбулась нарада щодо впровадження моніторингу стану ґрунтів. Мета – своєчасне виявлення зміни стану земель, забруднення і властивостей ґрунтів, оцінки здійснення заходів з охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів, попередження впливу негативних процесів.
Повідомила пресслужба Львівської ОВА.
«У 2015 році в області реалізували останнє масштабне обстеження ґрунтів — Інститут охорони ґрунтів в Оброшино зробив заміри у 37 точках за кількома показниками. Сьогодні ми повертаємося до цієї практики, аби бачити динаміку змін, виявляти забруднення та запобігати загрозам. Родючі ґрунти — це продовольча безпека, здоров’я населення і сталий розвиток громад. А тому — ефективна система раннього виявлення забруднень та оперативного реагування на екологічні загрози є одним із основних завдань!», – наголосила заступниця голови ОДА Христина Замула.
На сайті Львівської ОВА вже є розділ про стан довкілля: атмосферне повітря, радіаційний фон, водні ресурси. Наступний крок — ґрунти. Це відновлення моніторингової системи, яка колись успішно діяла в області. Визначатимуть технічне завдання, параметри та точки заміру. Почнуть із тих самих 37 ділянок, а також додадуть нові — там, де зберігаються небезпечні відходи або розташовані сміттєзвалища.
Перший етап моніторингу стартує вже незабаром. Він об’єднає науковий, державний і цифровий потенціал Львівщини. Пріоритет — ділянки, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення, з несанкціонованими звалищами та поблизу промислових об’єктів.