Про ситуацію довкола малокомплектних шкіл та можливих шляхів їх збереження йшлося сьогодні, 24 липня, під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій.
Повідомила пресслужба Львівської облради.
Представниця школи села Хитрейки Добросинсько-Магерівської громади Олександра Кордоба повідомила, що у закладі навчається 25 дітей. Минулого тижня на позачерговій сесії громади з голосу ухвалили рішення про реорганізацію школи без проведення громадських слухань та обговорень з колективом. У школі навчаються п’ятеро дітей, чиї батьки пропали безвісти під час війни. Наразі школа під загрозою закриття через відсутність державного фінансування — адже згідно з постановою Кабміну з 1 вересня 2025 року воно припиняється для шкіл, де менше 45 учнів.
Окрім цього, доїзд дітей до альтернативного навчального закладу проблематичний через поганий стан дороги та відсутність водія «Школярика».
Заступниця голови комісії Парасковія Дворянин наголосила на необхідності зваженого та людяного підходу.
«Чи маємо ми моральне право закривати школу, де навчаються діти, чиї батьки зникли безвісти на війні? Якщо село тримається за школу як за центр життя – її потрібно зберегти. Комісія підтримала звернення щодо створення на базі школи принаймні філії іншого закладу. А також ініціювати призупинення дії постанови Кабміну на час воєнного стану», – зазначила Парасковія Дворянин.
Також комісія розглянула питання щодо ситуації у гімназії №14 та КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей» у Дрогобичі. Як повідомив заступник голови ЛОДА Олександр Кулепін, до кінця року в ліцеї планують облаштувати СТЕМ-лабораторії на 18 млн грн. Депутати рекомендували напрацювати алгоритм ефективного спільного використання приміщень.
Комісія також обговорила звернення щодо фінансування комунальних закладів освіти Львівщини, проведення ремонтів, а також нагородження педагогічних працівників.