Мешканці вул. Городоцької у Львові погрожують новими протестами через роботу філії клініки «Аксіома Медікал». Якщо ситуація не зміниться, вони не виключають перекриття дороги.
Про це Еспресо.Захід повідомили мешканці будинків, що розташовані поруч з аптекою.
Напередодні, 22 червня, вони вже проводили протест біля закладу. Тоді люди висловили незгоду з його роботою та вимагали зупинити роботу філії. У результаті аптеку в цей день не відкрили.
За словами мешканців, заклад розташований за кілька метрів від території комплексу, де проживають сім’ї з дітьми. Люди висловлюють занепокоєння щодо безпеки району та стверджують, що після відкриття аптеки поблизу почали частіше помічати осіб із ознаками наркотичної залежності.
Люди також скаржаться на бездіяльність поліції. Вони заявляють, що неодноразово зверталися на міські гарячі лінії та до правоохоронців, однак, проблема залишається невирішеною. Поліція приїжджає, перевіряє документи та залишає місце.
Так само мешканці говорять і про представників міськради.
“Львівська міська рада нас почула, вчора ми мали зустріч. Проте на обіцянки не ведемося. Нам кажуть, що заклад можуть перенести, але це може тривати невизначений термін. Ми наполягаємо на тому, щоб його закрили тут негайно, а вже потім шукали інше місце”, – кажуть мешканці.
За їхніми словами, поки не буде конкретного результату, акції протесту триватимуть. Зокрема, у найближчі дні вони планують чергові зібрання біля аптеки та не виключають перекриття дороги. Але для цього необхідно отримати відповідний дозвіл, а ця процедура потребує часу.
Про ситуацію навколо клініки висловився керуючий справами виконкому Львівської міської ради Євген Бойко. Він зазначив, що міськрада отримала кілька звернень від мешканців будинку на вул. Городоцькій, 226 і сусідніх будинків та займається врегулюванням проблеми.
Люди скаржаться, що заклад розташований поруч із житловою забудовою, дитячим майданчиком, дитячим садком та церквою, а прибудинкова територія фактично стала місцем очікування і перебування відвідувачів клініки.
“Позиція громади є зрозумілою. Ніхто не заперечує права людей на лікування та медичну допомогу. Водночас мешканці мають право на безпеку, порядок і комфортне середовище поруч зі своїми домівками”, – зазначив Євген Бойко.
За його словами, представники міської ради вже зустрілися з мешканцями та керівництвом медичного закладу для обговорення ситуації. Вони також звернулася до МОЗ та поліції з вимогою перевірити діяльність закладу.
Діяльність клініки “Аксіома Медіка” та поведінку її відвідувачів нещодавно обговорювали і на сесії Львівської міської ради. 18 червня депутатка від “Європейської Солідарності” Лейла Мелесова-Вальчак озвучила звернення мешканців вулиці Городоцької та прилеглих районів.
За її словами, жителі скаржаться на скупчення біля закладу людей, які проходять замісну підтримувальну терапію, а також на використані шприци та інші медичні відходи на прилеглій території. У зверненні також йдеться про випадки агресивної поведінки окремих відвідувачів щодо перехожих.
Після обговорення міський голова Львова Андрій Садовий доручив підготувати звернення до керівництва поліції Львівщини, а також листи до прем’єр-міністра України та міністра внутрішніх справ із проханням врегулювати питання роботи подібних закладів на державному рівні.
Водночас офіційна позиція керівництва клініки щодо озвучених під час сесії зауважень наразі публічно не оприлюднювалася.

