test
Львів В.о. ректора Львівського ветуніверситету: У нашому університеті повинна бути...

В.о. ректора Львівського ветуніверситету: У нашому університеті повинна бути нульова толеранція до корупції

-

В.о. ректора Львівського ветуніверситету: У нашому університеті повинна бути нульова толеранція до корупції

Львів В.о. ректора Львівського ветуніверситету: У нашому університеті повинна бути нульова толеранція до...

В.о. ректора ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, професор Іван Парубчак зустрівся з львівськими журналістами.

Говорили про проблеми реформування вищої освіти в Україні, перспективи розвитку нашого університету, правові засади виборів керівників закладів вищої освіти, підсумки вступної кампанії та багато іншого, інформує пресслужба університету.

Як підкреслив в.о. ректора, професор Іван Парубчак, відсутність інформації породжує маніпуляції. Тому він наголосив, що планує працювати відкрито, прозоро і гласно. Він запевнив, що є прихильником постійного діалогу, а не волюнтаристських підходів в управлінні, оскільки академічна спільнота університету має культивувати етичні засади у спілкуванні, у щоденній науковій та педагогічній діяльності. Так історично склалося, що саме університети були джерелом прогресу, носієм нових ідей, бунтарства проти тоталітаризму і несвободи.

«Твердо переконаний, що розбудова правової, демократичної, цивілізованої, європейської держави не можлива без вільних і незалежних медіа. В науці важливими є факти, а не домисли. Так само повинно бути і в діяльності журналістів, які висвітлюють ті чи інші проблеми. Відповідно до професійних стандартів працівник ЗМІ повинен викласти позицію обох сторін конфлікту чи дискусії. І він не може ставати на чиюсь сторону», – наголосив в.о. ректора ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, професор Іван Парубчак.

«Окремі львівські ЗМІ проінформували про ніби-то страйк студентів у нашому університеті. У читачів могло скластися враження, що молодь протестує проти призначення нового виконувача обов’язків ректора. Але, по-перше, це вже втретє Міністерство призначає в.о. і до цього часу чомусь ніхто зі студентів не згадував про вибори. І, по-друге, у цьому процесі задіяні від сили кількасот студентів із близько 4 тисяч, які навчаються у нашому університеті. Я у переддень вступу на посаду пробував пояснити цим студентам усі правові нюанси цієї ситуації. Однак їх лідери вирішили замість толерантної розмови, яка має бути присутня у стінах академічної установи, перебити слова професора, доктора наук криком. Ну що ж, я розумію студентський драйв. Але їх основні зусилля мали б бути спрямовані на активне навчання, наукові дослідження, самовдосконалення, а не на участь у маніпулятивних експериментах», – зазначив професор Іван Парубчак.

Він ознайомив журналістів із наказом та листом Міністра науки і освіти України про проведення виборів ректора ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. Сьогодні на розгляд колективу університету внесено кандидатури чотирьох достойних претендентів на цю посаду.

Колишній ректор, професор В.В.Стибель з огляду на те, що відповідно до закону перебував на займаній посаді два терміни, не міг більше висувати своєї кандидатури. Згідно наказу МОН від 5.10.2022 року вибори нового очільника будуть проведені упродовж трьох місяців після завершення правового режиму воєнного стану в Україні. Така ситуація є практично у всіх вузах України, де у попередніх керівників закінчився термін перебування на посаді. І таких ЗВО в Україні десятки. Але до проведення пікетів «за вибори» додумались лише окремі студенти ЛНУВМБ. Тому призначення в.о. ректора професора І.О.Парубчака жодним чином не скасовує обрання ректора ветеринарного університету.

«Власником ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького є Українська держава в особі Міністерства освіти і науки України. І в компетенції міністра призначати виконувача обов’язків. Наскільки я знаю, професор Стибель також писав заяву про призначення його виконувачем обов’язків і надалі. Але маємо таке рішення міністра, а не інакше. І ми, як громадяни європейської та правової країни, повинні з повагою відноситися до легітимних управлінських дій вищого керівництва. Ну бо інакше буде хаос. А бардак в державі лише на руку нашим ворогам. Я докладу усіх зусиль, щоб не дати знищити добру репутацію нашого університету, яку десятиліттями творили покоління викладачів та студентів нашого вишу. І у цьому я маю повну підтримку переважної більшості професорсько-викладацького складу нашого закладу вищої освіти, співробітників, студентів та аспірантів та керівництва МОН», – підкреслив професор Парубчак.

Також в.о. ректора розповів про вступну кампанію 2023 року та порівняв її з минулим періодом. За його словами, попри цьогорічні зміни умов вступу, ускладнені для чоловіків, університет практично зберіг кількість зарахованих. Минулоріч до ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького було набрано загалом 1736 бакалаврів і магістрів. У цьому році набір ще триває, але станом на 4 вересня вже набрано 1413 осіб, плюс ще є майже 200 поданих заяв.

У контексті воєнного стану в Україні особливу увагу буде приділено питанням безпеки студентів та викладачів. Університет має сертифіковані сховища на понад 2,5 тисячі місць. Тому для зручності і задля безпеки навчальний процес в університеті організований у дві зміни. У разі повітряної тривоги заняття перериваються і студентам та викладачам пропонується спуститися до сховищ. Такі заходи дозволяють мінімізувати ризики та продовжувати навчальний процес навіть в умовах війни. Безпека студентів та викладачів є пріоритетом для керівництва університету.

Також серед своїх першочергових завдань професор Іван Парубчак назвав налагодження співпраці з агропромисловими підприємствами регіону для практичної підготовки студентів та працевлаштування випускників; залучення фінансування наукових досліджень через грантові програми; максимальну інтеграцію Рожищенського коледжу ЛНУВМБ до повсякденного життя університету та посиленню співпраці з органами влади Волинської області; ще більший розвиток клініки дрібних тварин, яка б надавала увесь можливий спектр ветеринарних послуг населенню.

Іван Парубчак мріє, щоб академічна доброчесність була не лише на словах, а стала принципом щоденного життя професорів, доцентів, аспірантів, студентів та співробітників університету. Замало лише вірити у фундаментальні цінності. Їх потрібно відстоювати, навіть зіткнувшись із тиском з боку інших чи відмінними поглядами. А це вимагає цілеспрямованості, відданості та відваги.

«Мусимо дотримуватися фундаментальних цінностей: чесності, довіри, справедливості, поваги, відповідальності та відваги до дій. Корупція, мов іржа, роз’їдає основу кожного суспільства, кожної інституції. Корупція вбиває справедливу конкуренцію і віру в справедливість. А такий стан речей не дає можливості розвиватися і призводить до стагнації. Не має жодного прогресу при корупції. В нашому університеті повинна бути нульова толеранція до корупції. Хабарникам не місце у наших стінах. Академічне середовище має виробити стопроцентну протиотруту проти цього ганебного явища. І тут приклад повинні показувати як керівники, так і студенти, які повинні стати промоутерами корінного винищення корупції. Якщо не поборемо корупції, то про вступ до ЄС і НАТО можемо забути. Наші солдати проливають на фронті кров не за тоталітарне минуле з усіма його ганебними явищами, а за нове і модерне українське майбутнє», – наголосив в.о. ректора ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, професор Іван Парубчак.

Він підкреслив, що метою діяльності кожного сучасного університету, окрім наукових досліджень, має стати якісне навчання студентів та виховання в них висококваліфікованих, конкурентно здатних фахівців та патріотів. Тому постійний та конструктивний діалог зі студентством, запевняє Іван Парубчак, також стане основним принципом його щоденної діяльності на посаді очільника Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Зеноновича Ґжицького.

Коментарі

Останні новини

В Україні під час війни процвітає корупція під час тендерів

Деякі представники влади розповідають, що ніякої корупції немає, що то все - вороже ІПСО (с). Натомість Центр протидії корупції...

Українські вантажівки мають повернутися з ЄС до 10 липня для оновлення документів

Всі українські вантажівки мають повернутися з ЄС до 10 липня для оновлення документів. Про це заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач повідомив у...

Затримано рекетирів, які вимагали 5 млн грн у сім’ї загиблого воїна ЗСУ

Служба безпеки спільно з Національною поліцією нейтралізувала злочинну групу, яка тероризувала і намагалась тримати в страху жителів Черкас. Серед...

На Львівщині відбудеться обласний пластовий табір «Тінь лісу»

Упродовж 10-21 липня на Львівщині триватиме обласний пластовий табір «Тінь лісу». Цього року він матиме рекордну кількість учасників –...

У Львові на вул. Садовій – Петлюри збудують комунальний ринок приватним коштом

Вже завтра, 25 червня, у Львові розпочнуть будівництво комунального ринку на вул. Садова, 2А – Петлюри. Роботи профінансує приватний...

Громаді Стрийщини повернуть з недобросовісної оренди землю рекреації вартістю понад 200 млн грн

Суд задоволив позов Стрийської окружної прокуратури до одного із столичних товариств. Його рішенням розірвано договір оренди землі, зобов’язано повернути...

У Львівському ТЦК відреагували на відео із затриманням на вул. Замковій

У Львівському ОТЦК та СП відреагували на відео - як на вул. Замковій у Львові співробітники ТЦК затримали чоловіка....

Восьмий міжнародний маратон пам’яті Василя Сліпака у Львові: програма

В межах Восьмого міжнародного маратону пам’яті оперного співака й воїна Василя Сліпака у Львові відбудеться 5 концертів та одна...

“Львівобленерго”: в мережі значний дефіцит потужності, графіки відключень збільшено

Закликаємо всіх економно використовувати електроенергію і не вмикати потужні електроприлади, аби запобігти відключенням. Про це повідомили в Львівобленерго. Відключення на 24...

У Городку «Mersedes» збив пішохода: постраждала у лікарні

У Городку внаслідок наїзду автомобіля травмована жінка. Дорожньо-транспортна пригода сталася 23 червня близько 13.00 на автодорозі «Львів-Шегині» на вулиці...

Черговий з’їзд суддів відбудеться 18 вересня 2024 року

Черговий з'їзд суддів відбудеться 18 вересня 2024 року.Таке рішення ухвалила Рада суддів. На цьому з'зді мають призначити нових суддів...

Ворог завдав ракетного удару по об’єкту енергетичної інфраструктури у Львівській області

Ворог завдав ракетного удару по об’єкту критичної енергетичної інфраструктури у Львівській області. Виникла пожежа. На місці вже працюють вогнеборці....

Збірна України здобула вольову перемогу над Словаччиною

Національна збірна України з футболу виграла перший поєдинок у фінальному турнірі XVII чемпіонату Європи в Німеччині. У другому турі групи Е на «Меркур...

Викрито чергові схеми ухилення від мобілізації: вартість «послуг» сягала 12 тис. дол.

Служба безпеки ліквідувала ще 5 схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У результаті комплексних...

У Сихівському районі планують звести 20-поверхівку, а перед цим знести наявні будівлі

Головний архітектор міста Антон Коломєйцев озвучив на виконавчому комітеті звернення від забудовників про нове будівництво у Сихівському районі міста. ...

Погода у Львові

Lviv
чисте небо
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
96 %
1.4kmh
3 %
Вт
22 °
Ср
25 °
Чт
26 °
Пт
28 °
Сб
28 °
- Advertisement -